O poruchách ženského tela

o poruchach ženskeho telaAk prišiel čas, kto by neprišiel? Ak neprišiel čas, kto by prišiel?  

Čínske príslovie

     Prv ako sa pustíme do vymenovávania príčin a problémov, ktoré postihujú gynekologické ústrojenstvo, vrátime sa k téme infekčných ložísk.

     Ľudstvo má jasnú a niekedy pyšnú predstavu o tom, že riadi život na tejto planéte. Ak sa začneme zaoberať výskumom príčin a dôvodov rôznych chorôb, tak potom táto predstava dostáva veľmi vážne trhliny. Domnievam sa, že život na Zemi riadia mikroorganizmy, ktoré vystupujú ako jedna vyvinutá inteligencia, ktorá je nezvyčajne organizovaná a má neuveriteľnú schopnosť prežitia. Táto “mikrobiálna civilizácia” nevyrába traktory, zbrane ani kozmické lode, a predsa má dokonalú súdržnosť a ešte väčšiu organizáciu. Využíva náš organizmus k rozmnožovaniu, pretože nevyhnutne potrebuje svojho hostiteľa. Vedie s ním boj o prežitie, a k tomu slúži imunitný systém. Ten sa snaží brániť naše telo proti každej akcii. Mikroorganizmy však premyslene obsadzujú jednotlivé orgány a tkanivá, usídľujú sa v nich vo forme ložísk a potom riadia chod organizmu pre svoj prospech.

     Infekčné ložiská sa vyskytujú v hypofýze, riadiacej žľaze hormonálneho systému. Z nej ovplyvňujú celý rad orgánov a spôsobujú poruchy. Ovládajú prsnú žľazu, vaječníky, ich prostredníctvom maternicu, pošvu, vajcovody, ale aj nadobličky či štítnu žľazu. Mikroorganizmy potom s človekom “manipulujú” a vyvolávajú najrôznejšie zdravotné poruchy.

Súvislosť s mliečnou žľazou

Hormonálna dysfunkcia vyvoláva ložiská v mliečnej žľaze, tie potom bujnejú vo forme nezhubných nádorov adenómov, ktoré sa premieňajú na väzivá, a z toho potom vznikajú fibroadenómy. Tie sú citlivé na hormonálne vplyvy, kvôli ktorým rastú alebo sa zväčšujú, a každopádne spôsobujú problémy. Následne sa hromadia toxické látky, pretože žľaza pod ich vplyvom stráca svoje obranné schopnosti. Rádioaktívne látky, pesticídy, fungicídy a chemikálie sa nahromaďujú a medzi nimi je aj mnoho karcinogénnych látok, ktoré sú schopné meniť génovú výbavu bunky. Ak sa k celému procesu pridajú aj vnútorné karcinogény, nastáva ochorenie, ktoré nazývame zhubným nádorom. Toxíny, ktoré sú prítomné v mliečnej žľaze môžu pri dojčení prejsť do organizmu dieťaťa a veľakrát spôsobujú nepríjemnosti. Najčastejšie sa jedná o rôzne cudzorodé látky, plesne a iné infekcie. Dojča na ne môže reagovať precitlivene, aj napriek tomu že ho matka starostlivo dojčí.

Myómy a nádory v maternici

Toxíny sa podobne správajú aj v maternici. Vytvárajú infekčné ložiská nielen v jej sliznici, ale aj poslizničných vrstvách, vo svalovej vrstve alebo vo väzivách maternice – parametriu. Maternica je pod vplyvom hormónov, ložísk a toxínov bolestivá, bývajú v nej zápaly a vznikajú nezhubné myómy aj zhubné nádory. Mikroorganizmy majú aj ďalšiu stratégiu. Ložisko vytvorené v sliznici maternice určujú toxické bielkoviny, ktoré pri vývoji plodu ohrozujú a poškodzujú nervový systém, ale aj iné orgány, ktoré sa vyvíjajú pod vplyvom génového programu.

     Najčastejším obsahom infekčných ložísk sú boreliózy alebo toxoplazma prenesená zo zvierat. Toxíny týchto infekcií sú veľmi agresívne voči nervovému systému. Ten je zložitý a k jeho poškodeniu dochádza v ktorejkoľvek časti. Problémy vznikajú v motorických, rečových, imunitných a emocionálnych centrách, v rozsiahlom množstve rôznych nervových štruktúr. Novorodenec môže mať potom nejakú zdravotnú poruchu. Pre mikroorganizmy je pozitívne to, že ide o záležitosť imunitného systému. Preto sa stále viac detí rodí s jeho oslabením, s alergicky alebo atopicky reagujúcich s imunitou, a s autoimunitnými poruchami.

     Všetky tieto ochorenia sú riadené centrálnym nervovým systémom a jedinec sa stáva vhodným objektom, ktorý slúži k prežívaniu a rozmnožovaniu ďalších škodcov. Samozrejme, tieto situácie využijú aj iné mikroorganizmy a vytvárajú sa nové ložiská. Na svet príde nový ekzematik, astmatik alebo alergik. Narodí sa človiečik s ochorením dýchacích ciest, poruchami zažívania alebo refluxom močového systému. Jeho štart do života potom nie je celkom na optimálnej úrovni.

Nevyhnutná očista pred počatím

Ľudia si uvedomujú, že ak má byť výrobok kvalitný, musia byť starostlivo dodržané normy pri jeho výrobe. Vo farmaceutických závodoch sa dodržiava absolútna čistota prostredia, potravinárske podniky zase kontrolujú tímy hygienikov, ktorým neunikne ani smietka. Vo firmách, kde sa vyrábajú počítače je sterilné prostredie podobné tomu v laboratóriách, aby počas presnej a unikátnej výrobe nevznikol nepodarok.

     Je pre mňa nepochopiteľné, že v akomsi opojení zo svojej výnimočnosti ľudstvo zabúda na to, že vývoj dieťaťa v prenatálnom štádiu a aj počas narodenia je ten najzložitejší a najcitlivejší proces. Rodičia by chceli potomka, ktorý nebude hyperaktívny, dyslektický, nespokojný, s emocionálnymi zvláštnosťami alebo dokonca alergický. Každý si praje dieťatko, ktoré nepotrebuje mimoriadnu starostlivosť, no človek si zvykne postupne na všetko. Niektorí moji pacienti preto hovoria: „Môj syn/dcéra má astmu, ale to dnes má skoro každý. A tým sa nebudeme zaoberať…“

     Pritom stačí tak málo. Keď žena túži priviesť na svet potomka, je dôležité, aby svoj organizmus na to pripravila a očistila ho. Jedinou cestou z bludného kruhu je prevencia.

Problémy v prechode nie sú normálne

Riadenie hormonálnej sféry je nesmierne citlivé a jeho porucha spôsobuje príznaky, ktoré nazývame klimakterickými symptómami, ako sú napr. návaly tepla, depresie, roztržitosť, úzkosť, bezradnosť, atď. Ženy sa domnievajú, že je to celkom normálne a že to súvisí s fyziologickým procesom. Môžem zodpovedne prehlásiť, že to nie je pravda a že tieto problémy sú vždy vyjadrením poruchy riadiacej funkcie hypofýzy, ktorá nastáva na základe toxickej záťaže. Po kontrolovanej detoxikácii sa problémy upravia.

     Častou príčinou toxickej záťaže hypofýzy v prechode a nielen v ňom, sú kovové materiály používané v zubnom lekárstve. Za najškodlivejší môžeme označiť amalgám – zliatinu ortute, striebra a ďalších kovov. V modernej medicíne sa pri problémoch podávajú umelé hormóny, bez hľadania akejkoľvek príčiny. Napriek všetkým týmto opatreniam pretrváva chybná činnosť hypofýzy, pretože úlohu tu nezohráva len množstvo produkovaných hormónov, ale aj ich kvalita. Na porušenú kvalitu potom väčšinou hormonálne orgány reagujú chybne. Prsná žľaza, vaječníky aj maternica sú ohrozené nádormi a dochádza k ďalším poruchám.

Nenáročná prevencia pred zhubnými nádormi

Stačí udržiavať riadenie hormonálneho systému v dobrej kondícii a zabrániť hromadeniu karcinogénnych látok v organizme. Detoxikácia vedúca k optimalizácii obranného protinádorového systému je v našej ordinácii každodennou praxou. Mnohým ľuďom sa to môže zdať až príliš jednoduché. Ak by to malo stáť milióny, možno by uverili že to funguje. Prostriedky a systém, ktoré skutočne zbavujú organizmus všetkých toxínov sú však už iná kapitola.

Na budúce sa budeme venovať otázke ľudských papilomavírusov ( ? ) v súčasnosti veľmi aktuálny problém nádorového ochorenia krčka maternice, ktorý sa týka žien.

About the Author